Jaráky

Jaro je v plném proudu, dneska jsem běhala po venku bosá a v tričku, a přitom ještě před pár dny byla úplně jiná atmosféra. Že holky chodí do skautu jsem tu už několikrát zmiňovala. Že jsem z činnosti oddílu naprosto nadšená se možná dalo vycítit. A dneska tady otevřeně píšu, že ten oddíl upřímně miluju.

Třeba na jarní prázdniny jsme všichni jeli na skautský tábor. Mladší děti s rodiči a sourozenci, starší děti samy … já se v tom vlastně moc nevyznala, na ubytovně nás byla hromada. Na schůze dětí jsem nechodila já a na večerní schůzky rodičů zase nechodily děti Smile.

A jak to vypadalo? Ráno jsme vstali, společně posnídali, navlekli holky do lyžařského a pod vlekem (asi 100 m od chaty) jsme je předali vedoucímu. Holky měly výcvik a my volno (a Egona). Před obědem jsme si mokré a utahané děti pod sjezdovkou zase vyzvedli, usušili, zkulturnili, nakrmili (společný oběd), pokusili se přimět ke chvíli odpočinku a místo toho s nimi něco hráli. Pak zase obléct, lyže a pod sjezdovku na odpolední část. Volno rodičů a před večeří opáčko z předoběda. Večeře. Odpočinek (rozuměj mohutný pohyb smeček dětí různého věku sem a tam po chodbách a podobně). Večerní program dětí – celotáborová hra. Převlečení únavou na ústa padajících dětí do pyžama a jejich opatrné uložení do postele. Večerní program rodičů.

(Varování – následuje obdivný popis se spoustou fotek.)

Pro rodiny nebylo nic povinné, všechno se dalo domluvit. Třeba my s mužem jsme nelyžovali. Ani jsme nesháněli lyže … prostě jsme místo na sjezdovku chodili na procházky do jarního lesa koukat na kvetoucí kočičky a rašící borůvky. A taky házet šiškama a klackama a tak vůbec.

IMG_3274aIMG_3281IMG_3278

A holky lyžovaly (vivat umělý sníh). V pondělí ráno poprvé stouply na lyže (pak si je zase sundaly a odnesly si je do dětského skiparku) …

20170313_094212

… začaly v lyžákách, pak jedna lyže, druhá lyže, pás …

20170313_103323a

… odpoledne už to byla lanová lanovka …

IMG_3320a-pohlednice

… a pak se to rozjelo.

IMG_3330a-pohlednice

Kolotoč …

IMG_3351

… poma a Šárka je venku z cvičného parku.

Třetí den strávíš odpočinkem – dopolední výlet do lesa za záchranou tajného agenta Perryho (krok x z y) a odpolední aquapark měly ohromný úspěch. A ještě ten bílej jelen, co ho potkaly.

Čtvrtek a Šárka poprvé sjíždí modrou sjezdovku – je opatrná. A nechává se vést.

IMG_3386

Jeden sjezd za dopoledne, dva za odpoledne a v pátek už lítá jak drak.

Klárka ještě trénuje na dětské sjezdovce …

IMG_3434

IMG_3460ua

IMG_3463

IMG_3524

… během čtvrtka získává potřebnou jistotu a v pátek vyráží taky na velkou sjezdovku.

Nahoru kotva … (mazáci už jezděj sami) …

IMG_3574

… prvničky vyveze lyžující rodič (když vlastní radši skáče s foťákem kolem sjezdovky v pohorách, jede se s jiným – skautských rodin je tu dost).

IMG_3585

Poprvé jede i Klárka opatrně a pod dozorem.

IMG_3617a

A v pátek odpoledne závod ve slalomu.

IMG_3648

IMG_3646

Přiznávám se bez mučení, že obě teď lyžují líp jak já. Po slalomu si ještě jednou daly sjezdovku, vrátili jsme lyže a jeli dom. Teda až po tom, co byl agent Perry osvobozen ze zajetí, předány diplomy a zapit úspěch celého tábora Smile.

Bomba je slabý slovo. Obě holky jsou lyžováním nadšené a jejich největší starost byla, jestli pojedeme za rok znova (ano, pokud se nic nestane, tak rozhodně ano). Vedoucí se na sněhu proměnili na skvělé lyžařské instruktory – každému se věnovali podle potřeb, netlačili na výkon, ale nenechali děcka ani válet. A když už měli děti všeho dost, přišla hra – třeba zastřel lišku …

IMG_3361a-pohlednice

… a při přebírání utahaných rozesmátých dětí jsem pravidelně slyšela: ¨”Ty už seš tady?”.

Díky moc a ode mě klobouk dolů a hluboká poklona.

 

PS: I když … sníh je jenom zmrzlá voda a tou se vodní skauti prostě nemůžou nechat zaskočit Smile.

Reklamy

pavlinkamorava se představuje:

Už ne na mateřské, ale pořád je to hlavně o dětech.
Příspěvek byl publikován v rubrice Cesty, Občasník se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s