Marod

Ve středu jsme se vrátili z rodinné dovolené od moře, ve čtvrtek jsem podala vysoký pracovní výkon a dneska ráno jsem nevstala z postele. Bylo mi čistě zle, hlava se točila, žaludek na vodě. Bála jsem se stoupnout si. Prostě bylo jasno, že dneska nevstávám. Nejde to.

Muž byl v práci a mě běželo hlavou co dělat. Pak jsem položila hlavu zpátky na polštář a řekla si, že děti jsou už dost velký, aby se postaraly o sebe i o mě. Vždyť je jim dohromady … no 23. Winking smile

Zavolala jsem Šárku a předestřela jí problém. Přinesla mi vodu, nechala mě ležet a zorganizovala si s Klárou e Egýsem dopolední program po svém. Pořádně nevím, co dělali, ale nebyl žádný kravál ani jsme doteď nenašla zásadní následky.

Kolem jedenácté se přesunuli do kuchyně a začali samostatně diskutovat oběd. Slyšela jsem varianty: krupičná kaše a míchaný vajíčka a volala jsem z postele, ať mi přinesou počítač a telefon. Moderní technologie jsou super a meníčka v nedalekých restauracích též. Holky s ešusem zaběhly pro objednaný oběd a všichni tři se nakrmili. Žasla jsem, že i talíře byly poklizeny (ale pak na sebe holky prozradily, že než by řešily nádobí, raděj všichni jedli přímo z jídlonosiče).

Na polední klid se přišel Egýsek přitulit a odpoledne proběhla samostatná kreativní dílna (to se mi konečně udělalo trochu líp a spala jsem jak mrtvola). V půl páté se mnou třásl muž (co někdy brzy odpoledne přišel z práce), že tam ještě potřebuje zpátky a jestli může. Posadila jsem se a šlo to. I mohl a já se zbytek odpoledne pomalu pohybovala, opatrně jedla, hodnotila obrázky, skládala prádlo a poslouchala historky z celého dne.

I tu o tom, jak se rozlila tuž (a jak holky vytřely dlažbu, že to skoro není poznat)

I tu o tom, jak všichni tři lezli po horní palandě (což má nejmladší bez přítomnosti dospělého přísně zakázáno)

….

Sem to píšu protože jsem na ty tři velký děti nezřízeně hrdá, co všechno zvládly a s jakou lehkostí. A píšu to hned, dřív než se dozvím další historky, případně najdu takové následky, že to budu potřebovat zajít rozdejchat ven. Protože po takovýmhle dni se dětem nedá vynadat.

pavlinkamorava se představuje:

Už ne na mateřské, ale pořád je to hlavně o dětech.
Příspěvek byl publikován v rubrice Občasník se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Marod

  1. Sedmi napsal:

    Šikovní jsou 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s